Gondolda Film Keyfi

Adana Seyhan Nehri Üzerinde Sinema Keyfi

Uluslararası Altın Koza Film Festivali kapsamında ilk kez 2020 yılında düzenlenen Gondolda Film Keyfi etkinliği 3. kez gerçekleştirilecek.  “Adana Seyhan Nehri” üzerinde yer alan gondollarımızda vatandaşlarımız film keyfi yaşayacaklar.

Etkinlik kapsamında gondollarda ve kara bölümündeki sandalyelerde yerlerini alacak vatandaşlarımız Görevimiz Tatil, Kiracı, İnsanlar İkiye Ayrılır, Elektrik Savaşları, Kolonya Cumhuriyeti, Cinayet Süsü ve Hasip ile Nasip filmlerinin tadını çıkaracaklar. Böylece daha fazla insan kültürel faaliyete katılacak.

Paylaşın:

Önceki Etkinlik
Sonraki Etkinlik
ETKİNLİĞİMİZ GÜNLÜK
124 KİŞİ İLE SINIRLIDIR.KAYIT İÇİN TIKLAYIN

ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM ETMEKTEDİR

İLGİNİZE TEŞEKKÜR EDERİZ.
ETKİNLİĞİMİZ SONA ERMİŞTİR.

İLGİNİZE TEŞEKKÜR EDERİZ.
TÜM YERLERİMİZ TÜKENMİŞTİR.

Görevimiz Tatil

Mutlu ailesinin aile reisi Sıtkı, cimriliğiyle bilinen bir adamdır. Eşi Türkan ise yaşadığı hayattan bıkmış, kocasının aileye olan ilgisizliğinden şikayetçidir. Yıllardır tatile gitmemiş olan çift, terapistlerinin de ikna çabalarının sonuç vermesiyle birlikte bir karavan kiralarlar. Antalya’ya doğru yola çıkan çifti bu yolda kimi aksilikler beklemektedir.

Kiracı

Evli ve iki çocuk babası olan Kerim, devlet memuru olarak çalışmaktadır. Geçimini zor sağlayan Kerim, bir de ev kirası ödemekle uğraşır. Eşi, çocukları ve kaynanasıyla birlikte yaşayan Kerim, ev sahibinin sürekli zam yapmasından iyice bunalmıştır. Ev sahibi ile konuşsa da kiranın artmasına engel olamayan Kerim, çareyi daha ucuz bir eve çıkmakta bulur. Bir yandan bütçesine uygun bir ev arayan Kerim, bir yandan da iş yerinde kendisine aşık olan Sühendan ile uğraşır.

İnsanlar İkiye Ayrılır

Bir şirket, bankaların çeşitli nedenlerle peşine düşmediği borçları satın alır. Duygu ve Bahadır da her ne olursa olsun borçları tahsil eden bu şirketin çalışanlarındandır. Kısa sürede şirketin en başarılı elemanlarından biri haline gelen Duygu, en yüksek tahsilatı yapan çalışanın ek prim kazandığı firmada Bahadır’la kıyasıya bir rekabete girişir.

Elektrik Savaşları

Tarihin en önemli olaylarından biri olan elektrik ampülünün icadını konu ediniyor. Tarihe elektrikte alternatif akımın kullanımına öncülük eden isim olarak geçen George Westinghouse, Tesla’nın desteğini alacaktır. Çünkü Westinghouse’a göre Edison, icadı konusunda ölümcül hatalar yapmıştır. Tesla ve Westinghouse, alternatif akımla ilgili büyük bir bahse girer. Kazanan kişi tarihin akışını değiştirecektir.

Kolonya Cumhuriyeti

Dünyaya gelen uzaylılara karşılama yapılır. Kolonya’ya iniş yapan uzaylı yerel halkın büyün sevgisiyle karşılanır ancak bir kaza olur ve kutlamalar sırasında uzay mekiği yerle yeksan olur. Kolonya’da bir müddet konaklamak zorunda kalan uzaylı ile yerel halkın arasında da kahkaha dolu bir macera başlar. Uzaylının inişiyle birlikte Amerika da tepkisiz kalmaz ve beş bin nüfuslu beldeye savaş açar. Artık işler iyice karışacaktır.

Cinayet Süsü

Başkomiser Emin, komiser Salih, komiser Asuman ve komiser yardımcısı Alaattin’den oluşan Cinayet Büro ekibi ilginç bir vaka ile karşı karşıyadır. Birbiri ardına işlenen cinayetleri araştıran ekip, hiçbir delil ve ipucuna ulaşamaz. Cinayetlerin gittikçe artması, basının ve halkın olayla fazlasıyla igilenmesi, buna rağmen ekibin hiçbir ilerleme katedememesi Başkomiser Emin ve arkadaşları üzerinde büyük bir baskı oluşturur.

Hasip İle Nasip

Kardeş olan Hasip ile Nasip, yaşadıkları kasabada söz sahibi olan varlıklı insanlardır. Babalarının hac ziyareti sırasında öldükten sonra iki kardeş belediye başkanlığı için aday olur. Artık rakip olan Hasip ile Nasip, zorlu bir mücadeleye girişir. Bu sırada kasabaya Perihan adında genç bir kadının gelişi, ikisi arasındaki rekabeti artırır. Ancak sonuç ikisinin de beklediğinden farklı olur.