• Adana için fayda yaratma ve bunu sürdürülebilir kılma ana prensibimizdir.

 • Bürokrasiden bağımsız değişime ve yeni ufuklara açığız.

 • Yenilikçi proje ve iş modellerinizin güvenilir yol arkadaşıyız.

 • Etik değerlere bağlıyız, samimi ve şeffafız.

 • Eşit ve adil olmak için azami çaba gösteririz.

 • Sürekli gelişimi hedefleriz, deneyimimizi ve bilgimizi paylaşırız.

 • Birlikte öğrenmekten ve birlik olmaktan keyif alırız.

Değerlerimiz

 • Adana için fayda yaratma ve bunu sürdürülebilir kılma ana prensibimizdir.

 • Bürokrasiden bağımsız değişime ve yeni ufuklara açığız.

 • Yenilikçi proje ve iş modellerinizin güvenilir yol arkadaşıyız.

 • Etik değerlere bağlıyız, samimi ve şeffafız.

 • Eşit ve adil olmak için azami çaba gösteririz.

 • Sürekli gelişimi hedefleriz, deneyimimizi ve bilgimizi paylaşırız.

 • Birlikte öğrenmekten ve birlik olmaktan keyif alırız.

Ekibimiz

Şehircilik Atölyesi ekibinde, farklı disiplinlerden gelen insanların yetenekleri ve hayalleri bir araya geliyor.

Komünite Üyeleri

Erman KINALI

Endüstri Ürünleri Tasarımcısı

Ahmet Arda YOLERİ

İnşaat Teknikeri
Adana Büyükşehir Belediyesi

İpek SABAH AYNAL

ABB Başkan Danışmanı

İpek, Rotary Anadolu lisesinden mezun olduktan sonra kentsel meseleler ve kamu yararı öncelikli konulara olan ilgisi doğrultusunda Şehir ve Bölge Planlama bölümünde eğitim almak üzere İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü’nü tercih etti. İzmir’in Urla İlçesinin Gülbahçe Köyü’nde geçirdiği lisans eğitimi boyunca akademik, mesleki ve İzmir’in güzel imkanlarını deneyimlediği 6 yıllık keyifli bir yaşam geçirdi. Yüksek lisans eğitimini almak üzere tercih ettiği İstanbul Teknik Üniversitesi, Bölge Planlama Bölümünde eğitimine devam etmek üzere İstanbul’a taşınmasının ardından profesyonel iş hayatına adım atarak planlama eğitiminin multi disipliner yapısını deneyimlediği çeşitli alanlarda çalışma fırsatı buldu.

Planlama ofislerinde başlayan iş hayatı sürecinde; gayrimenkul yatırım danışmanlığı, kentsel dönüşüm proje uzmanlığı, kamu projeleri yönetim danışmanlığı ve bilimsel araştırma projelerinde araştırma görevliliği gibi farklı sektörleri plancı gözü ile deneyimlediği iş tecrübeleri edindi. İstanbul Teknik Üniversitesinde sürdürmekte olduğu Yüksek lisans eğitiminde uzmanlaşmayı tercih ettiği yaratıcılık konusu kapsamında; yaratıcı endüstriler, yaratıcı şehirler konusunda çalışmalar yürütmesi sebebi ile UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı Programı kapsamında Tasarım Şehri ünvanını alan İstanbul adına proje yöneticisi olarak İstanbul Tasarım Bürosunda çalıştı.

Tüm bu süreçlerde edindiği deneyimleri doğduğu şehir olan Adana’da uygulamak üzere Başkan Danışmanı olarak Adana Büyükşehir Belediyesi’ndeki macerası başladı. Zeydan Başkan’ın projelerinden sorumlu olarak yürüttüğü görevine Şehircilik Atölyesi’ni kurarak devam etmektedir.

Buğra KİPRİ

Görsel İletişim Sorumlusu ve Grafik Tasarımcısı

1972 Adana doğumludur. Eskişehir Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım Bölümünü 1998 yılında bitirdi.

Şehircilik Atölyesi’nde Buğra, görsel iletişim ve kreatif aşamalardan sorumlu.

Meltem MENTEŞ

Mimar

Küçük yaşlardan itibaren tasarıma duyduğu ilginin mekânlar üzerine yoğunlaşması nedeniyle tercih ettiği mimarlık lisans eğitimini 2017 yılında Gaziantep Üniversitesi’nde tamamladı. Lisans eğitimi süresince kamusal mekan tasarımı ve kullanıcı ilişkisine duyduğu merak öğrenci değişim programıyla gittiği İtalya’da pekişti, bu konuda araştırmalarına devam etti. Araştırma ekseni mimarlığın yaratıcı ve aykırı düşünme pratiklerine kaydıktan sonra Çukurova Üniversitesi’nde başladığı yüksek lisans programında Deneysel Mimarlık üzerine tez çalışmasına başladı. Bu süreçte çeşitli ofislerde konut tasarımı, kamusal alan tasarımı ve iç mekan tasarımı konularında deneyim kazandı. Mesleki gelişimine katkıda bulunmak amacıyla üye olduğu Çukurova Genç Mühendis ve Mimarlar Derneği’nde 2019 yılından itibaren Yapı Grup Başkanlığı görevini sürdürmektedir.  

Şehircilik Atölyesi’nde kentin ihtiyaçlarına ve problemlerine mekânsal çözümler sunmaktadır. 

Çağdaş TATAR

Teknoloji Geliştirme Sorumlusu

Ülkemizde özel bir üniversitede tam burslu olarak lisans eğitimini tamamlayan Çağdaş, Elektrik-Elektronik Mühendisi olmanın yanı sıra Çift Anadal Programı ile Bilgisayar Mühendisi oldu. Mesleki olarak üyesi olduğu TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası’nda çeşitli eğitimler almanın yanı sıra çevrimiçi platformlarda farklı konularda eğitimlere katıldı.

Şehircilik Atölyesi’nde Çağdaş,  teknoloji geliştirme alanıyla ilgileniyor.

Dilek UŞENGÜL

Proje Asistanı

1994 Adana doğumlu Dilek, Eskişehir Anadolu Üniversitesi işletme bölümü mezunu. Okul eğitimi boyunca ve sonrasında işletme, organizasyon, iletişim ve asistanlık konularında çeşitli eğitimlere katılıp sertifikalarını alarak alanında kendini geliştirdi.

Üç yıl boyunca farklı firmalarda çalıştıktan sonra Şehircilik Atölyesi’nde direktör ve proje asistanı olarak görev almaktadır.

Yasemin DUMAN

Veri Analiz Uzmanı

Lisans eğitimini Hacettepe Üniversitesi İstatistik Bölümü’nde tamamladı. Lisans eğitimi boyunca Big Data ve Data Mining uygulamaları, ekonometrik analizler, algoritma ve kod çalışmaları üzerine yoğunlaştı. Lisans eğitimi sonrasında birçok sosyal araştırmanın analiz ve raporlamasında görev aldı.

Şehircilik Atölyesi’nde veri analiz uzmanı olarak meslek hayatına devam etmektedir.

Ece TURGUT

Proje ve İş Geliştirme Sorumlusu

1994 Adana doğumludur. İşletme lisansının yanında Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi ile çift anadal yaptı. Şehircilik Atölyesi çatısı altında Ece, proje ve iş geliştirme konularından sorumlu.