Gondolda Film Keyfi

Sosyal Mesafeyi Koruyarak Sinema Keyfi

Uluslararası Altın Koza Film Festivali kapsamında ilk kez 2020 yılında düzenlenen Gondolda Film Keyfi etkinliği tekrar gerçekleştirilecek.  “Adana Seyhan Nehri” üzerinde gondollarda vatandaşlarımız sosyal mesafeye uygun şekilde film keyfi yaşayacaklar.

Etkinlik kapsamında gondollarda ve kara bölümündeki sandalyelerde yerlerini alacak vatandaşlarımız Karışık Kaset, Neredesin Firuze, Av Mevsimi, Vesikalı Yarim, Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü?, Umut ve Üç Arkadaş filmlerinin tadını çıkaracaklar. Böylece daha fazla insan kültürel faaliyete katılacak.
 
Bu yıl da gerçekleştirilecek olan Gondolda Film Keyfi etkinliğinde T.C. İçişleri Bakanlığı’nın 20.08.2021 tarihli genelgesi kuralları geçerli olacaktır. Genelge hakkında bilgi için: Tıklayınız.

Paylaşın:

Önceki Etkinlik
Sonraki Etkinlik
ETKİNLİĞİMİZ GÜNLÜK
124 KİŞİ İLE SINIRLIDIR.KAYIT İÇİN TIKLAYIN

ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM ETMEKTEDİR

İLGİNİZE TEŞEKKÜR EDERİZ.
ETKİNLİĞİMİZ SONA ERMİŞTİR.

ETKİNLİK PROGRAMI

Karışık Kaset

Ulaş ve İrem aynı apartmanda yaşayan komşu çocuklarıdır. Beraber oynarlar, beraber servis beklerler ve Ulaş, İrem’e sırılsıklam aşıktır. Ama çok utangaç olduğu için bir türlü açılamaz. Bir akşam babası duygularını bir kaset çekerek duygularını İrem’e anlatmasını tavsiye eder. Ulaş o günden sonra İrem’in doğum günü hediyesi olarak onlarca karışık kaset dolduracaktır.

Neredesin Firuze

Günümüzde tamamen çökmüş olan CD-kaset piyasasının bir zamanlar altın devrini yaşadığı günlerin artık yavaş yavaş geride kalmaya yüz tuttuğu günlerin habercisi verimsiz günlerde geçen film, müzik piyasasında pek başarılı olamayan ve bu sebeple de nihayet bir borç yığını içine düşen Hayri ve Osman’ın hikayesine odaklanır. Bir çıkış yolu arayışı içerisinde, Sansar adlı menajerin önerdiği bir sözde genç yeteneğe ulaşmaya çalışırlar. Bu genç yetenek Ferhat o sırada Almanya’da yaşamaktadır. Kendisinin sesini telefonda dinleyerek çok beğenen ikili, hemen plan yaparlar.

Av Mevsimi

İşinin ehli bir polis olan Ferman (Şener Şen), yıllanmış tecrübesi, dikkate şayan sezgileri ve konularının uzmanı takipçiliğiyle tüm teşkilatta küçük çapta bir efsanedir. Kendi aralarında Ferman’dan “Avcı” diye bahsederler. Teşkilatın bir diğer figürü ise yalnızca bakışlarıyla bile lakabının hakkını veren “Deli” İdris (Cem Yılmaz) olarak dikkat çekmektedir. Bu çılgın ikili, cinayet masasında görevli, baba-oğul kadar yakın iki polistir. Antropoloji mezunu, sessiz sakin Hasan (Okan Yalabık) ise bu ikiliye yeni katılmış bir “Çömez” olarak aralarında dolaşır. Çözmeye çalıştıkları cinayet, bu üç polisin hayatını bir daha asla eski haline dönüştüremeyecektir. 

Vesikalı Yarim

Evden işe, işten eve gidip gelen evli ve çocuklu manav Halil, bu monoton hayatında değişiklik olsun diye bir gün arkadaşlarıyla pavyona gider. Pavyonda, orada çalışan kadınlardan biri olan Sabiha’ya tanışır.Halil Sabiha’ya, Sabiha da Halil’e aşık olmuştur. Fakat Halil Sabiha’dan evli olduğunu saklar. Sabiha Halil’le ilgili gelecek planları yaparken, gerçeği öğrenince altüst olur. Halil’in yuvasının yıkılmasını göze alamadığı için onu kendinden soğutmaktan başka şansı yoktur.

Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü?

Karagöz ve Hacivat inşaatta çalışan iki ameledir. Her ikisinin de birbirlerini ve çevredekileri eğlendirme konusunda doğal bir yetenekleri vardır. İnsanlar tarafından ne kadar komik oldukları keşfedilince şehrin ileri gelenlerinin de katıldığı çeşitli toplantılara ve eğlencelere davet edilirler ve bir anda ünlü olurlar. Bu şöhret onların düşüşlerinin de başlangıç noktası olur. Bursa artık son dönemlerini yaşamakta olan Bizans-Hıristiyan İmparatorluğu’nun elitleri ile yeni gelen göçebe ve İslam topluluklarının beraber yaşadıkları bir yerdir. İktidar mücadeleleri ve şiddetin kıyasıya yaşandığı bir ortamda mizah da tehlikeli bir uğraştır aslında. Böyle bir ortamda Karagöz ve Hacivat’ın her gösterisi izleyen seçkinler için bir tehdit unsuru haline geldikçe bu durum komedyenler için de yavaş yavaş bir tehlike haline dönüşür.

Umut

Cabbar, karısı, yaşlı anası ve beş çocuğunu, borç harç aldığı ve iki atın çektiği eski fayton ile geçindirme çabasındadır. Yaşamları, gecekondu da büyük bir yoksulluk içinde sürüp gitmektedir ve uçan kuşa borcu vardır. Tek umudu sürekli aldığı piyango biletleridir. Bir kazada, otomobilin çarptığı atlardan biri ölür. Yeni bir at almak için çalmadık kapı bırakmaz, evindeki bir kaç parça eşyayı da, satarak parayı ancak denkleştirdiğinde ise araba ve diğer atı, alacaklıları tarafından satılmıştır. Cabbar, baştan beri define aramak için baskı yapan hamal Hasan’ın zorlamasıyla, nefesi güçlü bir hacının da onayıyla, define aramaya başlar.

Üç Arkadaş

Gecekondu mahallelerinden üç umutsuz ahbap, evsiz ve aç olan kör dilenci bir kıza yardım eder. Bir dahi olan kız, başta kendisine âşık olan kişi olmak üzere herkesin hayatına yeni bir umut getirir.