Ped Kardeşliği

0
Tamamlanan Proje
0
DEVAM EDEN PROJE
0
PLANLANAN PROJE
0 +
KATILIMCI

Ped Kardeşliği

Konuşmamız Gerek Derneği ve Şehircilik Atölyesi İş Birliği’nde Pedlerimizi Kadınlara Ulaştırıyoruz.

Hijyenik pede her kadının erişemediği gerçeğinden hareketle Adana Büyükşehir Belediyesi Şehircilik Atölyesi olarak dahil olduğumuz, ‘Ped Kardeşliği’ ile Adana’da pede erişimde zorluk çeken ve regl yoksulluğu bulunan kadınlara destek paketleri dağıttık. Parçası olduğumuz bu iyilik hareketi projesinde 10.000 adet ped bağışı alarak ihtiyaç sahiplerine ped dağıtımını yapmamızın haricinde,  regl olma ve regl tabusu ile ilgili bilgilendirici içerikler de farkındalığın ve bilincin artması amacıyla ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor. Şimdiye kadar saha ekiplerimiz aracılığıyla Yüreğir ilçesinde 23 mahallede belirli gelir seviyesinin altında yer alan kadınlardan oluşturulan liste ile 4622 haneye ulaştık. Ek olarak Adana Büyükşehir Belediyesi bünyesinde yer alan kurs merkezleri ve yurtlardaki öğrencilerimize ve spor parklarındaki kadınlara da dağıtımlar yaptık. Bu konu özelindeki çalışmalarımız sürüyor. 
 
Ped Kardeşliği Projesi Nedir: Kadınların yaşamın her güçlenmesi ve her şeyden önce temel ihtiyaçlarının karşılanması gerektiğine olan inançla kurgulanan ‘Ped Kardeşliği’ projesi tüm kadınların en temel ihtiyaçlarından biri olan pede erişimi kolaylaştırmak için Konuşmamız Gerek Derneği, Molped ve Getir iş birliği ile hayata geçmiştir.
 
Regl yoksulluğu nedir? Regl yoksulluğu, regl olan bireylerin bu dönemde kullanmaları gerek menstrüel hijyen ürünlerine çoğunlukla maddi yetersizlik nedeniyle erişememe sorunudur.

Proje Bilgileri

Proje YöneticisiŞehircilik Atölyesi

Proje Koordinatörü: İpek Sabah Aynal

Proje Paydaşları: Adana Büyükşehir Belediyesi Etüd ve Projeler Daire Başkanlığı, Ceyhan Belediyesi

Proje Görselleri

Paylaşın:

Önceki Proje
Sonraki Proje