Marina Plajı

0
Tamamlanan Proje
0
DEVAM EDEN PROJE
0
PLANLANAN PROJE
0 +
KATILIMCI

Marina Plajı

Alan: 51 300 m2

Marina Plajı tasarımında kıyı kimliğini güçlendirecek mekânsal tasarım ihtiyacı göz önünde bulundurularak yaz aylarında konaklama amacı ile kullanılan birimlere yönelik mimari bir dil geliştirilmesi önerilmiştir. Alanda plaj kullanımı ile ilişkili herhangi bir mekânsal düzenlemenin olmaması nedeniyle alanın batı kesiminde su sporları merkezi ve bu merkezle ilişkili bir iskele önerilmiştir.

Plaj alanında yaya sirkülasyon hattı yerden yüksek ahşap platformlar üzerinden sağlanmış olup platformun boşluklu yapısı ile kumul peyzajıyla sirkülasyonun bütünleşmesi sağlanmıştır. Kum zemine erişimi sağlayan basamaklar ile oturma, dinlenme alanları oluşturulmuştur. Ahşap platformun denize doğru uzamasıyla oluşturulan iskeleyle denize daha uzak bir noktadan denize girme fırsatı yaratılmıştır.

Proje alanı içerinde merkezi platform üzerinde bir saçak altında toplanan kafe ve büfe gibi servis alanlarına ek olarak plaj kullanımı ile ilişkili wc, duş, soyunma kabinleri gibi donatılar alan boyunca ahşap platformla ilişkili olacak biçimde, erişim kolaylığı sağlayacak konumlara yerleştirilmiştir.

Proje Bilgileri

Proje YöneticisiŞehircilik Atölyesi

Proje Koordinatörü: İpek Sabah Aynal

Proje Paydaşları: Adana Büyükşehir Belediyesi Etüd ve Projeler Daire Başkanlığı, Ceyhan Belediyesi

Proje Görselleri

Paylaşın:

Önceki Proje
Sonraki Proje