Logomuzun Hikayesi

0
Tamamlanan Proje
0
DEVAM EDEN PROJE
0
PLANLANAN PROJE
0 +
KATILIMCI

Yuvarlak Form: Logoda kullanılan renkli yuvarlak form; farklı disiplinleri ortak akıl ile bir araya getirmeyi temsil etmektedir. Bütüncül olarak fikirlerin devinimi ve dönüşümü vurgulanmaktadır.

Şehircilik Atölyesini tanımlayan; vizyon, yenilik, yaratıcılık. dinamizm olguları 4 renk üzerinden fikrin birleştiriciliği ile bağlanmaktadır.

  • Dairenin gösterilmesi
  • Tek tek halkaların gösterilmesi

Multi Renk 4 Ayrı Rengin Kullanılmasının Sebebi: Dinamizm, Yenilik. Yaratıcılık, Vizyon kavramlarının fikirler üzerinden disiplinler ötesi bir komünite aracılığı ile temsil ettiği bir oluşumu tanımlamaktır. Aynı zamanda 4 farklı rengin bir araya gelmesi ile farklı fikirleri ve yetenekleri yuvarlak formda buluşturarak ortak akıla ve birleştiriciliğe verilen önem vurgulanmaktadır.

Renklerin Yorumlanması

Mor: Vizyon ve bilgeliği temsil etmektedir. Mor renginin kırmızı ve mavinin karışımı olması hem sıcaklık hem soğukluk içererek logodaki renkleri bütünde nötrlemektedir ve aynı zamanda kurumsallığı simgelemektedir.

Sarı: Yenilikçiliği, enerji, mutluluk ve sıcaklık hissini temsil eder. Şehircilik Atölyesinin yenilikçi çalışma düzeni ve fikirlerini vurgulamaktadır. Ayrıca sarı renk açık ton olmasından dolayı dikkat çekici ve görünürlüğü kolaydır.
Turkuaz: Yaratıcılığı ve uyumu temsil eder. Bu da disiplinler ötesi olarak tanımladığımız yapıyı uyum ve yaratıcılık ile birleştiren özgün bir halkanın parçası olarak tanımlamaktadır.

Pembe: Dinamizmi ve modernliği temsil etmektedir. Kurum içinde oluşturulmaya çalışılan bu dinamik yapının yeni nesil bir uygulama aracı yönünü vurgulamaktadır.

Sarı Top: Renk olarak yenilikçiliği temsil eden sarı top formu ile birleştirilerek logoda fikri tanımlamaktadır. Genel formdan farklı tutularak farklı bakış açılarının ve aykırı düşüncelerin atölye aracılığı ile birleştiriciliği vurgulanmıştır.

Paylaşın:

Önceki Proje
Sonraki Proje