Atapark Plajı

0
Tamamlanan Proje
0
DEVAM EDEN PROJE
0
PLANLANAN PROJE
0 +
KATILIMCI

Atapark Plajı

Alan: 6500 m2

Yol ile plaj arasındaki yükseklik farkı, kademelendirilerek erişilebilir kıyı tasarımı ve plaj kullanımı amaçlanmıştır. Yükseklik farkının basamaklı yapıda değerlendirilmesi ile güneşlenme alanının, yoğun trafik ve sirkülasyondan kademeli bir şekilde ayrıştırılmasını sağlamasının yanı sıra mekânsal çeşitliliğe imkan tanımıştır. Atapark Plajı çocuk oyun alanları, oturma-dinlenme alanları ve manzara seyir noktaları gibi farklı işlevlerle yalnızca yaz aylarında kullanılabilecek bir plaj olarak değil, yılın her zamanı kullanılabilecek aktif bir kentsel mekân olarak tasarlanmıştır.

Atapark Plajı kesintisiz yaya dolaşımı ve engelli rampaları ile herkes için erişilebilir bir kentsel mekân olarak tasarlanmıştır. İki ayrı etaptan oluşan proje çocuk oyun alanları, oturma-dinlenme alanları ve seyir teraslarına ek olarak plaj kullanımı ile ilişkili wc, duş, soyunma kabinleri gibi donatılar ile plajın aktif kullanımı hedeflenmiştir.

Atapark Plajı bitkisel cepleri ve mekânsal çeşitliliği ile ekolojik, işlevsel ve estetik açıdan çekici bir kent plajı olarak kurgulanmıştır.

Proje Bilgileri

Proje YöneticisiŞehircilik Atölyesi

Proje Koordinatörü: İpek Sabah Aynal

Proje Paydaşları: Adana Büyükşehir Belediyesi Etüd ve Projeler Daire Başkanlığı, Ceyhan Belediyesi

Proje Görselleri

Paylaşın:

Önceki Proje
Sonraki Proje